Her er lidt info om de planlagte arrangementer i Onsdagsklubben.
Her er en oversigt over de arrangementer, som er planlagt i 2025. Traditionerne holdes i hævd, men der er også blevet plads til lidt fornyelse. Klubben vil være sponsor på arrangementerne, men der skal forventes egenbetaling ift vores økonomi.
- Sommeraften i den dejlige Geografiske Have – den 30. juli kl.16-20.
Pak picnickurven og tag dine kære med til en hyggelig aften i grønne omgivelser.
Haven stiller grill til rådighed, klubben lejer evt. vores egen grill. Gratis entré i haven efter kl. 16.00
- Grillen tændes i gården – Bøgelund den 20. august.
- Fællestur til Egtved Bypark – den 3. september.
Vi cykler dertil, og får lidt at styrke os på til hjemturen.
- Søhøjlandet fra 21. september til 25. september. Vi bor i 12 pers. feriebolig, evt. flere boliger.
Tilmeldingsfrist senest onsdag morgen den 16. juli til Hans Jacobsen.
- Fødselsdagsfest for dem der fylder 70, 75, 80, 85 .... år - den 8.oktober
- Foredrag: Rundt om Prostata – den 12. november kl.12.
Klubben servere forinden et par snitter.
Vi får besøg af personale fra Sundhedshuset, der vil gøres os klogere på dette.
- Julefrokost afholdes - den 10. december
- Fredagsture
Vi tror at der stadig er behov for fredagsturene. Vi har derfor brug for jeres hjælp til at komme med ideer og ruter. Også gerne Mtb/Gravel ture i vinterperioden, så vi er Fit til sommerraceren kommer frem.
Brug klubbens Facebook-gruppe "Veteraner på fredagstur" flittigt, Gerne ture på forskellige niveauer så ALLE kan være med.
De bedste hilsner og vel mødt
Jørgen/Ove/Tom/Villy